معرفی بهترین مکان های دیدن شفق قطبی در ایسلند

بهترین مکان های دیدن شفق قطبی در ایسلند

شفق های های قطبی درخشان هستند. شما در مورد این پدیده بی نظیر به طور مداوم از اطرافیان خود شنیده اید که همانند پرده ای متحرک از نورهای سبز و آبی روشن که در آسمان درخشش می کنند می باشد اما اگر نخواهیم اغراق کنیم شانس دیدن آن ها محدود است. شما برای دیدن این پدیده زیبا می بایست در فصل درست در کشوری مناسب باشید در حالی که عناصر دیگری مانند آب و هوا و میزان پوشش ابرها خارج از کنترل شما می باشند. ایسلند یکی از بهترین مکان های دیدن شفق قطبی و این پدیده شگفت انگیز است. شرایط مشاهده در این سرزمین بسیار مطلوب است و این در کنار کوه های کشیده شده، پشته های بازالت اساطیری، آبشارهای درخشان، آبشارهای یخچال های برفی و آسمان های وسیع و باز گزینه هایی برای یک پس زمینه بی انتها خواهند بود .

 

بهترین زمان برای دیدن شفق قطبی در ایسلند

قبل از اینکه بخواهیم بهترین مکان های دیدن شفق قطبی در ایسلند را برشماریم، می بایست در مورد زمانبندی این اتفاق بدانیم. فصل مناسب برای دیدن این رویداد طبیعی از سپتامبر تا آپریل است اما در حقیقت بهترین موقع برای دیدن آن از ماه اکتبر تا مارس می باشد. با این حال این زمانبندی کاملا دقیق نیست و این اتفاق در تمام طول سال روی می دهد اما در زمان های تابستان که طول روز بلندتر است به سختی می توان آن را مشاهده کرد. توجه داشته باشید اگر در زمستان به جزیره ایسلند بروید دما در گرمترین زمان های آن حدود 10 درجه زیر صفر است و ممکن است شما مجبور باشید مدتی را در این سرما منتظر بمانید پس بهتر است در مورد زمان سفر  خود برنامه ریزی کنید. در ماه دسامبر در این کشور خورشید در حدود ساعت 11 صبح طلوع کرده و کمی پس از ساعت 13 غروب می کند که این موضوع از نظر حسی ممکن است آزار دهنده باشد اما یک نکته مثبت هم دارد و آن اینکه شانس دیدن شفق قطبی برای شما بیشتر خواهد بود. بنابراین شما در تاریکی نخواهید ماند و اگر نگاهی به Aurora Forecast بیاندازید خواهید دید که این اتفاق هر شبانه روز رخ می دهد .

برای دیدن شفق قطبی کجا باید رفت

به غیر از نیاز به اسمانی تاریک و به دور از روشنایی شهرها، مکان هایی در ایسلند وجود دارند که شما می توانید شانس بهتری برای رویت این پدیده در آنجا داشته و یا تجربه جالبی از آن مکان به دست آورید. البته لازم به ذکر است که این پدیده طبیعی چون در قطب شمال روی می دهد بنابراین هرچه به سمت شمال بروید شانس دیدن آن را افزایش خواهید داد .

 

پارک ملی اینگولیر | ingvellir National Park

ایسلند کشوری است که حتی اگر شما در پایتخت این کشور مستقر باشید مجبور نیستید که همه چیز را دور بزنید تا از آلودگی نوری شهر دور بشوید. پارک ملی اینگولیر از لحاظ تاریخی در این کشور مورد توجه است. اینجا محل پارلمان ایسلند بین قرن های 10 تا 18 میلادی بوده و همچنین محل تلاقی صفحات آمریکای شمال و اوراسیا نیز می باشد. مهمتر از همه این ناحیه یکی از بهترین نقاط برای دیدن شفق قطبی می باشد .

 

قایق کروز ریکاویک | Reykjavík boat cruise

اگر شما به دنبال چیزی کمی متفاوت هستید می توانید با یک قایق از بندر ریکاویک سفری را در اقیانوس انجام دهید و درخشش نورها را در آسمان مشاهده کنید. این کار کمی خطرناک می باشد زیرا نیاز به آسمان روشن و همچنین دریایی آرام دارد تا بتوانید به بهترین نقطه برای دیدن شفق قطبی برسید. در روزهای طوفانی که دریا دچار تلاطم هایی می باشد شما نمی توانید از این قایق ها استفاده نمایید .

 

یوکورسارلون | Jökulsárlón

یوکورسارلون یک تالاب یخبندان است که می بایست در لیست جاذبه های ایسلند قرار بگیرد اما در اصل این نقطه یکی از بهترین مکان ها برای دیدن شفق قطبی در ایسلند می باشد. در جنوب شرقی در نزدیکی پارک ملی واتناجوکول تخته سنگ های یخ زده شفاف در ساحلی با شن و ماسه های سیاه رنگ جادوی قرمز و سبز رنگی را به وجود می آورند که به آن اثر کالیدوسکوپی نیز می گویند. اینجا مکانی فوق العاده برای عکاسان بوده و تصاویری زیبا را از این محل خلق می کنند .

 

رینیسفجارا ساحل شن و ماسه سیاه | Reynisfjara black sand beach

در نزدیکی شهر جنوبی ویک منطقه ای به نام رینیسفجارا وجود داشته که به خاطر وجود ماسه های سیاه رنگ، ستون های بازالتی همانند کازوی ایرلند شمالی و کومه های اقیانوسی آن شهرت پیدا کرده است. این یکی از بهترین مکان ها برای دیدن شفق قطبی در ایسلند است زیرا هم منظره ای دیدنی را فراهم می کند و هم موسیقی متن امواج را می توانید بشنوید در حالی که آسمان در حال درخشش می باشد. در افسانه ها آمده است که کومه های بازالت در حال گردش بودند که سعی داشتند یک کشتی را به سمت ساحل هدایت کنند و زمانی که نور روز شکست آن ها تبدیل به سوزن های تیز صخره ای شدند که اکنون می بینید و برای همیشه در دریا سرگردان ماندند .

 

سلجاوالاگ | Seljavallalaug

آیا می خواهید تا این احساس را داشته باشید که از مادر طبیعت در حال دفاع هستید؟ سپس در حالی که در یکی از چشمه های آب گرم معروف ایسلند نشسته اید می توانید به دیدن شفق های قطبی بپردازید. سلجاوالاگ بهترین پیشنهادی است که ما به شما ارائه می کینم. در این مکان استخر های شنای فضای باز به صورت رایگان بوده و 24 ساعته می باشد. این مکان یکی از قدیمی ترین استخرهای موجود در ایسلند است که در میان هیچ جایی وجود ندارد. اگرچه که در حقیقت این مکان در بین ریکیاویک و ویک قرار گرفته است. شما در این محل می توانید پرتوهای کیهانی را در کنار درجه حرارت بالای آب حمام تجربه کنید. این مکان را برای عکاسی نیز بسیار پیشنهاد شده است .

 

کرکویفل | Kirkjufell

بدون در نظر گرفتن شفق قطبی، کرکویفل به کوهی گفته می شود که ابشاری در میانه آن قرار داشته و اطراف آن را فضاهای سرسبز و یا برف ها در زمستان پوشانده اند. این همان کوهی است که در بیشترین عکس  های ایسلند مشاهده خواهید کرد. به طوری که زمانی که برای دیدن شفق قطبی در این مکان قرار می گیرید به جای اینکه اهمیت این فضا از دست برود به شما گوشزد خواهد کرد که این طبیعت چه نمایش هایی را می تواند با زیبایی هایش به اجرا بگذارد. کرکوفیل باعث می شود که شما عمیق تر عاشق کشور ایسلند شده و پس زمینه ای خیره کننده را برای دیدن شفق قطبی فراهم می کند. کرکوفیل در شمال شبه جزیره Snæfellsnes واقع شده و به اندازه 2 ساعت رانندگی ازReykjavík فاصله دارد .

 

سیگلوفورور | Siglufjörður

شمالی ترین نقطه روی کره زمین ایسلند می باشد و شما می توانید شانس خود را برای دیدن شفق های قطبی در این کشور افزایش دهید. پس از تجربه زیبایی هایی که در شهر و در فصل های با روز کوتاه داشته اید و همچنین مقدار نور کمی که شب ها در آسمان مشاهده کرده اید پیشنهاد می کنیم به شهر کوچک ماهیگیری سیگلوفورور بروید و در یک مکان باریک قرار بگیرید. این ممکن است آخرین اما قطعا بهترین مکان برای دیدن شفق قطبی در ایسلند در لیست ما باشد. به علت شرایط بد آب و هوایی در زمستان، در اینجا جاده ها اغلب در فصل سرما بسته شده و یا حرکت در آن ها به سختی صورت می گیرد بنابراین پیشنهاد می کنیم قبل از رفتن به آن جا حتما از تجهیزات سفر و یا خودروی خود مطمئن شوید .

 

پدیده شفق قطبی در اثر برخورد پرتوهای کیهانی با میدان های مغناطیسی کره زمین به وجود می اید. این پدیده بی نظیر در شمالی ترین شهرهای کانادا، ایسلند و نروژ دیده می شوند به طوری که برخی از قبایل کانادایی به آن رقص ارواح می گویند. رنگ این پدیده که در زمان سپیده دم قطبی روی می دهد سبز رنگ بوده و با طلوع خورشید به رنگ قرمز کم رنگ تبدیل خواهد شد. این پدیده زیبا در قطب جنوب نیز رخ داده اما تنها در جنوبی ترین نقطه ها امکان دیدن شفق قطبی وجود دارد و کمتر می توان این پدیده را در استرالیا و یا آمریکای جنوبی مشاهده کرد .


 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.