10 مورد از بهترین سوپ های زمستانی در سرتاسر دنیا

انواع سوپ زمستانی در دنیا

با سرد شدن هوا، فصل آش و سوپ های خوشمزه فرا می رسد. در کشورهای مختلف از قدیم انواع سوپ و آش و غذاهای گرم و آبکی را برای فصول سرد سال تهیه می کردند و با استفاده از ترکیبات مختلف، غذایی خوشمزه و مقوی برای بالا بردن سیستم ایمنی بدن آماده می کردند. در کشور خودمان همان طور که می دانید انواع مختلفی از سوپ و آش تهیه می شود که کمابیش با آن ها آشنا هستیم. علاوه بر ایران، شما به هر کشور و شهر خارجی که سفر  کنید با انواع سوپ و آش روبرو می شوید که به ویژه در روزهای سرد سال مصرف می شوند. در این مطلب قصد داریم بهترین و خوشمزه ترین انواع سوپ در سرتاسر دنیا را به شما معرفی کنیم. اگرچه این سوپ ها را می توان در تمام طول سال میل کرد، اما با توجه به ماهیتشان در هوای سرد و پاییز و زمستان دلچسب تر هستند و مصرف بیشتری دارند .

1 فرانسه، سوپ پیاز | French Onion Soup

سوپ پیاز یکی از مشهورترین انواع سوپ در جهان است و با این که طرز تهیه بسیار ساده ای دارد طعمی فوق العاده خوشمزه دارد. خاستگاه اصلی این سوپ به شهر پاریس و قرن 18 برمی گردد و با استفاده از پیاز و آب گوشت تهیه می شود و روی آن هم مقادیر زیادی پنیر ریخته می شود و در آخر یک تکه نان تست برشته شده روی سوپ قرار می دهند و همراه با سوپ میل می کنند. سوپ پیاز بهترین انتخاب برای روزهای سرد سال در فرانسه و پاریس است. در رستوران های پاریس، سوپ پیاز را اغلب به عنوان پیش غذا و قبل از غذاهای گوشتی و غذای اصلی سرو می کنند. علاوه بر این، سوپ پیاز را می توانید به عنوان یک شام سبک و خوش طعم هم نوش جان کنید .

 

2 لهستان، سوپ ژورِک | Polish Zurek

یکی از محبوب ترین غذاها و انواع سوپ در لهستان سوپی به نام ژورک است که ترجمه می شود سوپ چاودار ترش. طرز تهیه این سوپ در هر منطقه از لهستان فرق دارد: به طور مثال در سیلسیا این سوپ با پوره سیب زمینی تهیه می شود و در منطقه پودلاسکی سوپ ژورک را با تخم مرغ آبپز سرو می کنند. مواد دیگر مثل سوسیس، بیکن و گوشت مرغ و … هم گاهی به این سوپ اضافه می شود. یکی از نکات جالب در مورد سوپ ژورک روش سرو آن است. داخل یک نان گرد و بزرگ را خالی می کنند و سوپ ژورک را داخلش می ریزن و به همین ترتیب سرو می کنند. نان کم کم نرم می شود و همزمان می توان آن را با سوپ میل کرد .

 

3 مکزیک، سوپ تورتیلا یا سوپ آزتکی |Mexican sopa Azteca

یکی از خوش طعم ترین و پرطرفدارترین انواع سوپ در مکزیک سوپ آزتکی است که گاهی سوپ تورتیلا هم نامیده می شود. همان طور که از اسم این سوپ مشخص است خاستگاهش به قوم آزتک در مکزیک برمی گردد. سوپ آزتکی بسیار مقوی و خوش طعم است و از مقادیر زیادی گوجه فرنگی و لوبیا تهیه می شود و در آخر هم تکه هایی از میوه آووکادو روی آن قرار می دهند. این سوپ یکی از خوشمزه ترین انواع سوپ برای فصول سرد سال است و از آن جا که همراه با نان تورتیلا سرو می شود سوپ تورتیلا هم نامیده می شود .

 

4 مجارستان، سوپ گولاش | Goulash

خب به کشور مجارستان می رسیم و سوپ خوشمزه گولاش را به شما معرفی می کنیم. گولاش که گویاش هم نامیده می شود یکی از خوش طعم ترین انواع سوپ برای ماه های سرد سال است و از ترکیب گوشت و سبزیجات تهیه می شود و با فلفل پاپریکا و ادویه های مختلف هم مزه دار می شود. خاستگاه اصلی سوپ گولاش به قرون وسطی و پادشاهی مجارستان برمی گردد، اما امروزه این سوپ علاوه بر مجارستان در کشورهای اروپای مرکزی و شرق اروپا هم بسیار محبوب است و در پاییز و زمستان خورده می شود. سوپ گولاش یکی از غذاهای ملی مجارستان است و در سفر به این کشور در اکثر رستوران ها می توانید آن را امتحان کنید. حتی در سوپرمارکت ها هم کنسرو سوپ گولاش آماده به فروش می رسد .

 

5 ایتالیا، سوپ لوبیا توسکانی | Tuscan bean soup

یکی دیگر از انواع سوپ زمستانی متعلق به منطقه توسکانی ایتالیاست و به همین دلیل سوپ لوبیا توسکانی نامیده می شود. این سوپ گیاهی و خوشمزه به دلیل مواد و ترکیباتش سرشار از پروتئین است و یکی از بهترین سوپ ها برای روزهای سرد سال است. سوپ لوبیا همان طور که مشخص است با چند نوع لوبیا و نخود و گاهی کلم تهیه می شود و با پیاز و ادویه ها و سبزیجات معطر طعم دار می شود. اگر به ایتالیا و شهرهای مختلف آن مثل رم، فلورانس و میلان سفر کردید پیشنهاد می کنیم این سوپ خوشمزه و مقوی را در رستوران ها امتحان کنید. این سوپ می تواند یک شام سبک و خوشمزه برای روزهای سرد سال باشد .

 

6 ژاپن، سوپ رامن | Japanese Ramen

آشپزی ژاپن مملو از غذاهای سالم، مقوی و سلامت است و انواع سوپ و غذاهای آبکی در این کشور مصرف می شود. در بین تمام این غذاها سوپی به نام رامن از همه شهرت و محبوبیت بیشتری دارد و به نوعی غذای ملی ژاپن محسوب می شود. این سوپ در مقایسه با سایر غذاهای ژاپنی غذایی نسبتا جدید محسوب می شودد و در قرن بیست بیشتر متداول و رایج شد. با این حال، برخی ادعا می کنند که ریشه این غذا کشور چین است، نه ژاپن. مواد اولیه و اصلی این سوپ نودل و آب گوشت یا ماهی است و مابقی مواد هم بسته به منطقه و شهرهای مختلف می تواند متفاوت باشد. انواع گوشت، جلبک، سبزیجات و .. هم در سوپ رامن استفاده می شود .

 

7 یونان، سوپ آوگولمونو | Greek avgolemono

یکی از خوشمزه ترین انواع سوپ زمستانی در کشور یونان تهیه می شود. سوپ آوگولمونو یکی از محبوب ترین انواع سوپ در این کشور است و به معنای «تخم مرغ و لیمو»، دو ماده اولیه و اصلی سوپ است. علاوه بر این، خامه، آب گوشت یا سبزیجات و مرغ را هم به سوپ اضافه می کنند و به این ترتیب سوپ خوشمزه آوگولمونو آماده می شود. این سوپ به دلیل ترکیباتی که دارد سوپی بسیار لذیذ، خوش طعم و مقوی برای روزهای سرد سال است. اگر به یونان سفر کردید پیشنهاد می کنیم این سوپ معروف و سبک را حتما در رستوران های این کشور امتحان کنید .

 

8 چین، سوپ ونتون | wonton Soup

ونتون به نوعی دامپلینگ خمیری گفته می شود که در آشپزی چینی کاربرد زیادی دارد و در بسیاری از غذاهای چینی استفاده می شود. سوپ ونتون هم همان طور که از اسمش مشخص است با همین داملپینگ ها تهیه می شود که در آب سبزیجات یا گوشت و ادویه و سبزیجات دیگر قرار می گیرند. برای مزه دار شدن سوپ وتون گاهی به آن سس سویا هم اضافه می کنند و به صورت داغ سرو می کنند .

 

9 اسپانیا، سوپ کوسیدو مادریلینو |  cocido Madrileño

یکی از خوشمزه ترین انواع سوپ در اسپانیا، سوپی به نام کوسیدو مادریلینو است. خاستگاه اصلی این سوپ شهر مادرید است و عمدتا با نخود، گوشت و سبزیجات تهیه می شود و به ویژه در فصل زمستان مصرف می شود. برای تهیه این سوپ که یکی از غذاهای ملی اسپانیا محسوب می شود تمام مواد را در یک دیگ بزرگ می ریزند و برای ساعت ها روی حرارت ملایم می پزند و به ویژه در روزهای سرد سال مصرف می کنند. نخود را معمولا از شب قبل می پزند و بعد به سوپ اضافه می کنند و برای خوش طعم تر شدن آن گوشت نمک سود شده، گوشت تازه یا سوسیس هم به آن اضافه می کنند. این سوپ در تمام طول سال در رستوران های اسپانیا سرو می شود اما به ویژه در هوای سرد و زمستان محبوبیت بیشتری دارد .

 

10 هائیتی، سوپ کدو یا جومو | Haitian Joumou

آخرین مورد از انواع سوپ زمستانی که به شما معرفی می کنیم سوپ جومو است که در واقع سوپی تهیه شده از کدو تنبل است. سوپ جومو یکی از سوپ های سنتی کشور هائیتی است و معمولا به مناسبت شب سال نو تهیه و سرو می شود. تاریخچه این سوپ خوشرنگ و خوشمزه به روز 1 ژانویه 1804 برمی گردد که این کشور رسما از تحت استعمار فرانسه خارج شد و مستقل شد. در فصول پاییز و زمستان که کدو تنبل به وفور پیدا می شود این سوپ خوشمزه را تهیه می کنند و به صورت داغ نوش جان می کنند .


 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.