یک ماه مصنوعی به زودی در آسمان چنگدوی چین می‌درخشد

بشر قرار است گامی بزرگ در زمینه هوافضا بردارد و این بار یک ماه مصنوعی را به آسمان چنگدو در چین بفرستد تا شب‌ها را روشن‌تر از قبل کند .

 

دانشمندان چینی قصد دارند تا یک ماه مصنوعی را تا سال 2020 به آسمان بفرستند تا یکی از بزرگ‌ترین شهرهای این کشور پهناور را روشن کند .

این ماه ساخته دست انسان در حقیقت یک ماهواره پوشانده شده با مواد منعکس‌کننده است که شب ها بر فراز یکی از بزرگ‌ترین شهرهای چینخواهد تابید. هدف از ساخت این ماه مصنوعی، جایگزینی آن با چراغ‌های خیابان‌ها و کاهش هزینه‌های انرژی است .

امید می‌رود که این ماه تا سال 2020 در مدار بر فراز شهر چنگدو (Chéngdū) ، پایتخت استان جنوب غربی سیچوآن(Sìchuān) قرار بگیرد. این ماه مصنوعی هشت برابر درخشان‌تر از ماه واقعی است، اما تنها یک پنجم روشنایی چراغ‌های خیابان‌ها را تامین خواهد کرد. طبق گزارشات رسانه‌های چینی، اگر این پروژه با موفقیت بتواند خود را اثبات کند، ماه‌های بیشتری تولید خواهند شد .

طبق گفته‌های وو چونفنگ (Wu Chunfeng) ، مدیر عامل انیستیتوی تحقیقاتی علوم هوافضا و سیستم تکنولوژی میکروالکتریک، این ماهواره مساحتی معادل 50 مایل مربع (129٫5 کیلومتر مربع) از زمین را روشن خواهد کرد. امید است که این ایده خلاقانه، جای چراغ‌های خیابان‌ها را بگیرد و هزینه‌های سالیانه مصرف انرژی را تا 102 میلیارد یوان (173 میلیون دلار) کاهش دهد .

 

وو چونفنگ در مصاحبه با روزنامه چاینا دیلی گفت :

اولین ماه مصنوعی، بیشتر یک پروژه آزمایشی است، اما سه ماهی که قرار است در سال 2022 به آسمان بروند، هدف اصلی ما با پتانسیل شهری و تجاری بزرگ هستند .

گزارش شده است که ماه‌های مصنوعی می‌توانند برای میزان روشنایی، تنظیم شوند و پس از فجایع طبیعی چون زلزله برای روشن کردن مناطق خاموشی مطلق، مورد استفاده قرار بگیرند .

در گزارشات وو آمده است که آزمایشات روی این ماهواره از سال‌ها پیش آغاز شده و این تکنولوژی  هم‌اکنون به حدی تکامل یافته است تا بتوان آن را در سال 2020 به آسمان فرستاد .

روزنامه پیپلز دیلی خلق این ایده را یه یک هنرمند فرانسوی نسبت داده است؛ کسی که تصوری از آویزان کردن یک گردنبند از آینه‌ها بر فراز زمین که می‌تواند نور آفتاب را بازتاب بدهد و در تمام طول سال، پاریس را غرق نور کند، داشت .

 

البته، نگرانی‌های بسیاری در مورد این ماه مصنوعی وجود دارد که در میان آن‌ها می‌توان به تاثیرات منفی بر مردم و حیات وحش، به‌خصوص حیوانات فعال در شب و تداخل با تجهیزات علمی که اتمسفر زمین را مشاهده می‌کنند، اشاره کرد .

قبل از پرتاب کردن این ماه به آسمان، این پروژه در یک جزیره بیابانی (مکانی که هیچ موجود زنده‌ای در آن نیست)، آزمایش خواهد شد. البته این برنامه هنوز مورد تایید شهرداری چنگدو و یا حکومت چین واقع نشده است .

در سال 1993، دانشمندان روسی تلاش کردند تا پروژه‌ای مشابه انجام دهند و یک بازتاب‌دهنده 20 متری را در مسیر ایستگاه فضایی میر قرار دهند تا نور خورشید به سمت زمین را منحرف کند. این برنامه به علت ناکارآمدی آینه‌ها با شکست مواجه شد .


 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.